Aktivity v sezóně 2024

Již posedmé pořádáme vlastivědně-naučnou výpravu za poznáním týnišťského okolí. Letos se vydáme do lesů u Štěpánovska, Albrechtic a Nové Vsi.

7. Adlerův šmajd

V letošním roce si připomínáme 150 let od zahájení provozu na železniční trati Hradec Králové - Týniště nad Orlicí - Letohrad (Kyšperk). V roce 2025 se k tomu připojí stejné jubileum trati Choceň - Náchod - Broumov. Těmto výročí bude věnována výstava v letním muzeu Vodárenská věž (červenec - srpen, soboty a neděle 13 - 17 h). Ovšem již dnes si můžete prohlédnout prezentaci PROMĚNY ŽELEZNIČNÍ STANICE umístěnou ve vitrínách na 2. a 3. nástupišti týnišťského nádraží.

150 let žst Týniště

Prodej knihy Památník četnické stanice